Brýle pro sportovce

Co sportovec čeká od svých brýlí? Rozhodně dostatečně široké zorné pole s brýlemi z odolného materiálu a s dokonalou zrakovou ostrostí. Zároveň by tyto brýle měly plnit funkci ochrannou a to jak před mechanickým poškozením, tak i před škodlivým zářením. Korekce zrakové vady limituje výkon a pocit při sportovních aktivitách. Při výběru brýlové čočky, která zajistí dostatečnou zrakovou ostrost, hrají důležitou roli materiál a povrchové úpravy které mohou ovlivnit např. odolnost proti poškrábání, či propustnost brýlové čočky pro určitá světelná spektra.

Jaké jsou možnosti korekce zraku při sportu?

Brýle s dioptrickou vsadkou

Velkou výhodou těchto brýlí je možnost výměny ochranných zorníků za jinak barevný, či funkčně jiný (polarizační, čirý, rozjasňující). Tím se nám rozšíří možnost jejich využití. Pokud vysadíme dioptrickou vsadku, může brýle použít jako nedioptrické i jiná osoba, nebo je můžeme zkombinovat s kontaktními čočkami. Nevýhodou těchto brýlí je lehce horší estetický dojem, omezené zorné pole na šíři vsadky a mírné stočení vsadky, které u vyšších dioptrií může znamenat zhoršený komfort vidění.

Brýle se zabroušenou dioptrickou čočkou

Toto řešení přináší velmi příjemný estetický vzhled i praktické široké zorné pole, hlubší prostor pro řasy při mrkání a méně rušivých odlesků. Bohužel díky většímu zakřivení a použití větších průměrů čoček je důležité při výrobě použít speciální technologie, díky nimž je možné zachovat dobré zobrazovací schopnosti. Tato vyrobené „sportčočky“ můžeme zabrousit do různých sportovních brýlí.  

Plavecké dioptrické brýle

Pomůžeme s výběrem a zajistíme tzv. sety dle Vašich představ a dioptrických vad.

Potápěčské dioptrické brýle

Ve spolupráci s Libereckou firmou NAUTICO s. r. o. Vám na zakázku zhotovíme potápěčské brýle i s možností vidění do blízka (pro potápěče, kteří mají různé dioptrie do dálky a blízka).

Střelecké brýle

Pouze do donesených střeleckých brýlí zhotovíme vhodné korekční čočky. S korekcí na různé vzdálenosti odborně poradíme.

Korekce vady kontaktními čočkami

Přináší neomezené zorné pole, nebo možnost použít další ochranné pomůcky. Nevýhodou je omezení v konkrétních prostředích (voda, prach, mráz). Sportovcům doporučujeme hlavně jednodenní kontaktní čočky, kterou jsou nenáročné na údržbu, v případě potřeby ji snadno nahradíte a tak zjistíte bezpečnost a zdraví vašich očí. 

Věrnostní karta Lyoness
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.