Brýlová skla

Brýlové čočky (skla) prošly obrovským vývojem od doby, kdy sloužily pouze jako pomůcka k vidění. Dnes se výrobci soustředí také na estetičnost, aby i zákazníci s vyššími dioptriemi mohli nosit brýle bez psychického strádání.

Naše firma nabízí velký sortiment brýlových čoček od českých i zahraničních firem.

Výběr brýlové obruby je závislý právě na síle dioptrií a zvoleném typu čočky. Proto by bylo vhodné využít rad našich kvalifikovaných pracovníků. Výsledkem bude váš příjemný pocit z brýlí, které jsou pohodlné, lehké, estetické a za odpovídající cenu.
 

Materiály

Objevíte u nás brýle materiálů jako je kov, ocel, titan, titan flex (snesou větší namáhání a tím jsou vhodné jako brýle pro sportovce), materiály neobsahující nikl (vhodné pro alergiky). Další kovové slitiny jsou v různých barevných úpravách s doplňky z kamenů, perel, či plastových vsadek.

 • minerální – skleněné čočky -  odolné proti poškrábání a proti plastovým čočkám i relativně težké a křehké, je možné nanést povrchové úpravy a lze je tenčit
 • plastové – organické čočky - velmi lehké, téměř nerozbitné, náročnější na zacházení, ale přesto nejpoužívanější, je možné nanést povrchové úpravy a lze je tenčit
 • polykarbonátové čočky- pružné a nerozbitné, vhodné zejména do vrtaných obrub či na sport, vyšší pořizovací náklady

Způsob použití

 • jednoohniskové - pro Vás, co potřebují brýle pouze na dálku, nebo pouze na blízko
 • víceohniskové 
  • multifokální –  skla s plynule proměnlivou dioptrií, a to bez viditelného přechodu; jsou vytvořeny tak, aby  co nejlépe suplovaly Váš zrak, který se s věkem poněkud zhoršil; po prvotním zácviku se stanou Vaším důležitým pomocníkem v běžném životě
  • pracovní skla –  umožní ostré vidění do blízka, ale i na střední vzdálenost, což ocení hlavně lidé pracující s PC
  • bifokální skla –  jsou kompromisem mezi praktičností a cenou, umožní Vám vidět ostře do dálky i do blízka, ale ne ideálně na střední vzdálenost

Zušlechtění Vašich skel (povrchové úpravy)

Tenčení skel minerálních i plastových se provádí dvěma způsoby, a to zvýšením indexu lomu daného materiálu (vysokoindexové čočky), nebo oploštěním přední i zadní křivky tvořící vlastní sklo (asférické čočky), popřípadě kombinací obou technik; brýlová čočka je dioptricky stejná, ale tenčí, plošší, lehčí... prostě esteticky působí lépe

Antireflexní úprava na minerálních i plastových čočkách je tvořena několika vrstvami vakuově nanesenými z obou stran čoček. Jejich fyzikální vlastnosti zajišťují oboustranné snížení až vyrušení odrážejících se paprsků. To zajišťuje větší propustnost světelných paprsků skrz čočku (vidíme čistěji, s menší únavou a bez rušivých efektů), což ocení hlavně řidiči a lidé pracující s PC.

Tvrzení brýlových čoček zvyšuje jejich povrchovou odolnost.

Hydrofobní úprava usnadňuje čištění brýlových čoček a zamezuje jejich znečištění.

Barevné úpravy minerálních skel jsou tvořeny vakuovým nanesením kovové vrstvy na povrch čočky, která upravuje její světelnou absorbci v rozmezí 12% - 75%. Pokovovení skleněných čoček se provádí ve třech barvách: hnědé, šedé, zelené. Plastové čočky se barví ve speciálních barevných lázních se širokou škálou odstínů.

Samozabarvovací (fotochromické) brýlové čočky mohou být z minerálních a plastových materiálů. Reagují na sluneční záření a podle toho plynule mnění svou intenzitu zabarvení v rozmezí 9% (ve stínu) - 80% (na slunci). Většinou se dobarvují do hnědého či šedohnědého odstínu.

Speciální čočky jsou upravené svými křivkami tak, že se dají upevnit i do sportovních zatočených brýlí. Vyrábějí se z různých materiálů, které nám umožňují vyšší ostrost u konkrétních aktivit, jako např. při jízdě autem, golfu, lyžování apod.

Sluneční skla G-15 s jedinečnými vlastnostmi pro řidiče. Čočka filtruje nejen UV, ale i INFRA záření. Její předností je mimořádně dobrá viditelnost ve složitých světelných podmínkách v porovnání s jinými slunečními skly. G-15 nabízíme také v dioptrickém provedení.

TLT-D slouží ke snížení progrese krátkozrakosti, viz www.tlt.cz

Věrnostní karta Lyoness
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.