Jak se starat o brýle

Několik dobrých rad v péči o brýle

Již nejednou jste se ptali, jak správně pečovat o své brýle?

  1. Brýle nikdy nečistěte na sucho! Všechny brýlové čočky omývejte teplou vodou se    saponátem či mýdlem, abyste spláchli prach a jiné nečistoty z povrchu brýlových čoček. Tím odmastíte i ostatní části brýlí jako jsou sedla, stranice i všechny drážky. Takto zůstanou Vaše brýle v perfektní kondici.
  2. Mokré brýle utírejte speciální utěrkou (mikrovláknem). Dále je možné použít roztoky jako jsou čisticí a antikondenzační spreje doporučené k ošetření brýlových čoček různých materiálů i jejich úprav. Nevytvářejí  na brýlových čočkách šmouhy a s jejich pomocí docílíte perfektního lesku.
  3. Nebaví Vás každé ráno umývat Vaše brýle? Pořiďte si u nás domácí ultrazvukovou čističku. Brýle stačí pouze osušit a nasadit Vše brýle.
  4. Pokud brýle právě nepoužíváte, uschovejte je a přenášejte v pouzdrech k tomu určených. Nikoli v kapse či volně v kabelce.
  5. Brýle nasazujte a sundávejte oběma rukama, a ne za jednu stranici. Zabráníte tak jejich mechanickému poškození a nakonec tím zajistíte i rovné posazení brýlí na obličeji. Brýle neslouží jako čelenka do vlasů.
  6. Nevystavujte Vaše brýle vysokým teplotám (interiér auta v létě, sauna, …) a velkým teplotním změnám.
  7. Zabraňte kontaktu Vašich brýlí s chemickými látkami (kyseliny, rozpouštědla, …, lak na vlasy) a mořskou solí. Chemikálie naleptávají nejen povrchové úpravy brýlových čoček, ale i povrch samotných obrub.
  8. Zajistěte, aby se Vaše brýle a hlavně brýlové čočky nedostaly do kontaktu s drsnými a ostrými předměty (klíče v kapse, propiska v pouzdře).
  9. Pokud již dojde k poškození brýlí, poraďte se o jejich opravě s námi dříve, než je         začnete lepit vteřinovým lepidlem nebo pájet cínem.
  10. V naší optice Vám rádi poskytneme běžnou údržbu Vašich brýlí (základní srovnání, zpevnění i vyčištění ultrazvukem). Dopřejte to Vašim brýlím alespoň jednou za půl roku. Působí Vám brýle jakékoliv potíže??? Nesedí Vám pohodlně, tlačí, padají, nevyhovují  dioptricky, či se Vám již nelíbí???

Několik dobrých rad v péči o brýle

Již nejednou jste se ptali, jak správně pečovat o své brýle?

1) Brýle nikdy nečistěte na sucho! Všechny brýlové čočky omývejte teplou vodou se    saponátem či mýdlem, abyste spláchli prach a jiné nečistoty z povrchu brýlových čoček. Tím odmastíte i ostatní části brýlí jako jsou sedla, stranice i všechny drážky. Takto zůstanou Vaše brýle v perfektní kondici.
2) Mokré brýle utírejte speciální utěrkou (mikrovláknem). Dále je možné použít roztoky jako jsou čisticí a antikondenzační spreje doporučené k ošetření brýlových čoček různých materiálů i jejich úprav. Nevytvářejí  na brýlových čočkách šmouhy a s jejich pomocí docílíte perfektního lesku.
3) Nebaví Vás každé ráno umývat Vaše brýle? Pořiďte si u nás domácí ultrazvukovou čističku. Brýle stačí pouze osušit a nasadit Vše brýle.
4) Pokud brýle právě nepoužíváte, uschovejte je a přenášejte v pouzdrech k tomu určených. Nikoli v kapse či volně v kabelce.
5) Brýle nasazujte a sundávejte oběma rukama, a ne za jednu stranici. Zabráníte tak jejich mechanickému poškození a nakonec tím zajistíte i rovné posazení brýlí na obličeji. Brýle neslouží jako čelenka do vlasů.
6) Nevystavujte Vaše brýle vysokým teplotám (interiér auta v létě, sauna, …) a velkým teplotním změnám.
7) Zabraňte kontaktu Vašich brýlí s chemickými látkami (kyseliny, rozpouštědla, …, lak na vlasy) a mořskou solí. Chemikálie naleptávají nejen povrchové úpravy brýlových čoček, ale i povrch samotných obrub.
8) Zajistěte, aby se Vaše brýle a hlavně brýlové čočky nedostaly do kontaktu s drsnými a ostrými předměty (klíče v kapse, propiska v pouzdře).
9) Pokud již dojde k poškození brýlí, poraďte se o jejich opravě s námi dříve, než je         začnete lepit vteřinovým lepidlem nebo pájet cínem.
10) V naší optice Vám rádi poskytneme běžnou údržbu Vašich brýlí (základní srovnání, zpevnění i vyčištění ultrazvukem). Dopřejte to Vašim brýlím alespoň jednou za půl roku. Působí Vám brýle jakékoliv potíže??? Nesedí Vám pohodlně, tlačí, padají, nevyhovují  dioptricky, či se Vám již nelíbí???

V J&M OPTIK Vám problém pomůžeme vyřešit   

Věrnostní karta Lyoness
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.