Chraňte Vaše oči před modrým světlem

Vloženo: 01.12.2016

Viditelné světlo je pro lidský zrak a zdraví nezbytné.  Celé spektrum viditelného světla je důležité pro vnímání okolního světa: tvary, detaily, barvy. Modro-tyrkysové viditelné světlo je důležité pro naši celkovou pohodu: synchronizace biologických hodin (spánkový/bdělý cyklus, paměť, kognitivní funkce atd.).

Světlo však může být příčinou předčasného stárnutí očí: UV záření je nebezpečné pro naše oči rovněž tak,  jako pro naši pokožku, akumuluje se během celého života, urychluje stárnutí očí a způsobuje vznik šedého zákalu. Modro-fialové světlo bylo nedávno identifikováno jako škodlivé pro buňky sítnice. Způsobuje dlouhodobé poškození našeho zraku a může vyústit do vzniku VPMD (věkem podmíněná makulární degenerace). 

Vzhledem k tomu, že světlo je nezbytné, ale i zdraví škodlivé, oči by měly být chráněny selektivním světelným filtrem - brýlovými čočkami  Crizal Prevencia s AR technologií LIGHT SCAN TM.

 
Věrnostní karta Lyoness
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.