top of page

LÉKAŘ NEBO OPTIKA?

Koho si vybrat, když pociťujete problémy se zrakem?


Poradíme Vám ….

Hodně záleží na vzniku potíží, vašem věku a vaší celkové anamnéze. Musíme rozlišit, zda se jedná o vývojový problém, onemocnění, či stárnutí oka.


DĚTI:

Pokud vy sami nosíte brýle od nízkého věku, předvídejte! Svou ratolest nechte po konzultaci s pediatrem preventivně vyšetřit očním lékařem. U malých dítek si všímejte, z jaké vzdálenosti sledují obrazovku, zda nenaráží, nezakopávají, nebo při malování nemají nos na papíře. Pokud si vaše dítko školního věku stěžuje na bolesti hlavy, únavu, nebo že nepřečte tabuli, objednávejte rovnou termín u oftalmologa (očního lékaře). Děti do 15 let by vždy měl vyšetřit lékař (s malými výjimkami).


DOSPĚLÁCI:

  • Je Vám 40+ a pracujete na blízko (např. na PC) a špatně se Vám přeostřuje na různé vzdálenosti, nebo máte takzvaně „krátké ruce“? Přijďte k nám do oční optiky, pomůžeme Vám, ale i tak dostanete doporučení, že alespoň 1x za 3-5let by bylo dobré navštívit preventivně oftalmologa ohledně záchytu možných onemocnění zadního segmentu oka, jako jsou makulární degenerace, zelený zákal a jiné… My Vám dioptrie změříme, uděláme dokonalé brýle, ale jen lékař Vám potvrdí, že máte zdravé oko.

  • Léčíte se s nějakým systémovým onemocněním? Určitě se vašeho odborného lékaře zeptejte, zda máte chodit pravidelně na kontroly k očnímu lékaři a zda léky, které užíváte, mohou ovlivnit zrak. Pokud ano, sám oftalmolog Vám řekne, jak často máte přicházet na kontroly k němu. Ale i tak se velmi často stane, že s Vámi neřeší dioptrie do brýlí. Ano, lékaři jsou příliš vytížení a měření dioptrií, hygiena zraku a další, jsou disciplíny, s nimiž Vám pomůže dobře vybavená oční optika s optometristou.

  • Brýle již nosíte a chodíte na preventivní kontroly a stejně již nemůžete přečíst složení potravin na obale? Přijďte k nám do optiky, my Vám přeměříme dioptrie, a pokud to technický stav vašich brýlí dovolí, můžeme i do nich nové dioptrie usadit.

Comments


bottom of page